Skolā notiek Eiropas stundas

“Katram, kurš dzīvo Eiropā, ir svarīgi zināt to, cik dažādas nācijas te dzīvo, kāda ir to vēsture, kultūra un sadzīve, ko mēs varam cits no cita iemācīties. Tas paver mums lielisku iespēju arī iegūt daudz jaunu draugu,“ tā savu Eiropas stundu Ikšķiles Brīvās skolas 2. saimē sāka Antons Sindila.

Atceries, stāstījām par mūsu skolas brīvprātīgo darbinieku Antonu no Luksemburgas, kurš pēc sava brīvprātīgā darba līguma beigām ir palicis strādāt mūsu skolā, māca bērniem vācu valodu un vada Eiropas stundas.

Savā pirmajā Eiropas stundā Antons iepazīstināja bērnus ar savu dzimteni – Rumāniju. Rādot Rumāniju Eiropas kartē, Antons norādīja uz vienu no populārākajiem Rumānijas reģioniem – Transilvāniju, pēc kuras visi atpazina to, kas ir Rumānija. Smejoties bērni vaicāja Antonam, vai viņš nav vampīrs.:)

Te vēl daži interesanti fakti, ko skolēni uzzināja no Antona par Rumāniju.

·    Tā lepojas ar augstāko koka baznīcu Eiropā.

·        Rumānijas Karpati ir paslēpts unikāls ūdenskritums.

·        Otrā lielākā ēka pasaulē atrodas Bukarestē.

·        Bukarestē dzīvo 2 x vairāk cilvēki nekā Latvijā kopā.

·        Rumānijā ir ātrāks internets nekā Amerikas Savienotajās Valstīs

·        Grāfs Drakula ir reāla persona.

·        Rumāņu tradicionālie ēdieni ir kāposta lapās ietīta gaļa, sautēta cūkgaļa ar ķiplokiem un sīpoliem un mīklas virtuļi ar krējumu un sieru.

Mulțumesc, Anton, la revedere! Paldies, Anton, tiekamies!

#BrīvāSkola #LaimīgiBērniMācāsLabāk