Mācīties matemātiku ir interesanti

100 +200-50+30-10+150-20+45-30+340+? Cik? Daudz… Nezinu… Kur ir kalkulators? Rēķināt matemātikas uzdevumus ir garlaicīgi un nogurdinoši? Kā iemācīties matemātiku savādāk, interesantāk? Uzspēlē ar mums kopā spēli!

Mācību darbu Ikšķiles Brīvajā skolā interesantu un saistošu padara metožu un uzdevumu dažādība. Šajā nedēļā 4. saimes skolnieki, kopā ar matemātikas skolotāju Inesi Krūmiņu mācījās matemātiku, izmantojot spēli “Banka”.

Pamēģini arī Tu. Spēles noteikumi ir sekojoši.

1.)          Sagatavojam kartiņas (naudas zīmes) , no papīra izgriežam kartiņas un uzrakstām virsū dažādus skaitļus (naudas vienības – 5, 10, 25, 50, 200, 500 u.c.)

2.)          Izmantojam sarkanu krāsu naudas zīmēm,kuras būs jāatņem, zaļu krāsu tām, kuras būs jāpieskaita.

3.)          Spēles dalībniekiem ir pierakstu lapas un pildspalvas.

4.)          Visas kartiņas saliek kopā un apgriež uz otru pusi, tā ir “BANKA”.

5.)          Spēles dalībnieki pēc kārtas ņem no bankas naudas zīmi , atkarībā no krāsas,  savā pierakstu lapā pieskaita, vai atņem attiecīgo naudas zīmes vērtību.

6.)          Uzvarētājs , protams, ir tas, kurš no bankas paņem visvairāk.Mūsu gadījumā, skolotāja Inese lielāko vērtējumu piešķīra tai skolēnu grupai, kuri noteiktā laika intervālā izpildīja visvairāk matemātiskās darbības (pareizi).

Spraigi un interesanti! Skaties fotogrāfijas pielikumā. Ieskatam arī dažas bildes no Latvijas nedēļas darbiņiem skolā.

#LaimīgiBērniMācāsLabāk #BrīvāSkola #matemātika