Pirmsskolas bērni iepazīstās ar meža zinātnieka profesiju

Februāris ir Latvijas skolu karjeras mēnesis, kura laikā tiek rīkotas Ēnu dienas. Ēnu dienas ir izglītojošs profesionālās orientācijas pasākums, kurā skolēniem ir iespēja iepazīt dažādas profesijas. Ikšķiles Brīvās skolas pirmsskolas audzēkņiem šajā nedēļā bija organizēta nodarbība, kuras laikā mazie ķipari iepazinās ar meža zinātnieka profesiju. Pie bērniem ciemos bija ieradusies “Dimantiņu” saimes audzēkņa Kārļa mamma Laura.

Kā jau kārtīgā seminārā, visi dalībnieki pulcējās āra klasē, dzēra siltu tēju un klausījās Kārļa mammas stāstījumā, kuram sekoja arī praktiskas aktivitātes skolas apkārtnē.  Bērni mācījās saskaitīt kokus, izmērīt tos un noteikt koku vecumu.

Izzināt mežus ir ļoti svarīgi, jo tas ir cieši saistīts ar cilvēka dzīves telpas nodrošināšanu – mežs ir barības un enerģijas avots, mežs ir cilvēku elpa un patvērums. Bez meža mēs nevarētu eksistēt, tāpēc ir svarīgi to pētīt, sargāt un nodot zināšanas pārējiem.

Mēs mācāmies no dabas un dabā, un mūsu skolas audzēkņi jau tagad ir mazi meža pētnieki.

Paldies Kārļa mammai Laurai par izzinošo nodarbību!

#BrīvāSkola #LaimīgiBērniMācāsLabāk #Ekoskolas