Mārtiņdienas svinības skolā

Pēc Saules kalendāra Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens un ziemas saulgriežiem, kas nozīmē, ka rudens beidzas un sākas ziema. Šī diena ir kā nobeigums garam darbu ritumam, kurš ap Jēkabiem sācies un ap Mārtiņiem noslēdzies. Saprotams,ka šāda diena ir arī jānosvin – ar jautrām rotaļām, masku taisīšanu, mīklu minēšanu, dziedāšanu un citām tradīcijām.

Īpaša goda vieta Mārtiņos ir gailim, tāpēc Ikšķiles Brīvās skolas paši mazākie bērni visu pirmssvētku nedēļu cītīgi gatavoja radošus Mārtiņdienas gaiļa portretus.

Viena no senākajām latviešu tradīcijām Mārtiņos ir iešana čigānos, lai varētu sevi izrādīt. Kāpēc ne? Tad nu šodien bija lielā čigānu masku parāde skolas saimēs. 3. saimes bērni maskas bija pagatavojuši mājās un kopā ar skolotaju Lieni latviešu valodas nodarbībā gāja jautrās Mārtiņdienas rotaļās. 1. saimes bērni kopā ar skolotāju Ilzi izmantoja tēlu veidošanai sejas maskas.

Kā tad Mārtiņos bez rotaļām? Skolas saimes atsevišķi gāja jautrās Mārtiņdienas rotaļās, minēja mīklas, dziedāja dziesmas, jo nobeigums garam rudens darbam skolā ir jānosvin.

Jaukus Mārtiņdienas svētkus arī Tev, novembrī vēl 2 skaisti svētki – 11. novembris, Lācplēša diena, un 18. novembris, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena un tad jau tiešām sāksim gaidīt ziemu un Ziemassvētkus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *