Arheoloģiskā tērpa darināšanas meistarklases Ikšķilē

Pateicoties ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Ikšķiles pašvaldības atbalstam biedrība Ikšķiles Tautskola realizē projektu Arheoloģiskā tērpa darināšanas meistarklases Ikšķilē, lai piedāvātu arheoloģiskā tērpa darināšanas meistarklases bez maksas. Projekta mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai katram būtu iespēja svētkos tērpties paša radītā arheoloģiskajā tērpā. Ik mēnesi tiek organizēta darbnīca par konkrētu tērpa sastāvdaļu, pieaicinot labākos speciālistus attiecīgajā jomā. Projekts tika uzsākts ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta pētnieces Mg.hist. Iritas Žeieres ievadnodarbībām par arheoloģiskajiem tekstilatradumiem, arheoloģisko tērpu rekonstrukciju vēsturi, attīstību un to komplektēšanu un izgatavošanu mūsdienās. Projekta turpinājumā katru mēnesi tiek organizētas praktiskas nodarbības par dažādām tērpa darināšanas tehnikām. Madaras Briedes vadībā meistarklases dalībnieki apguva zeķu un cimdu veidošanas principus vienas adatas pinumu tehnikā. Dagnijas Pārupes nodarbībā tika gūts ieskats, kā celot lībiešu sietavu celaines, rotātas ar ieaustiem metāla riņķīšiem, un kā piecelot celu apaudus audumam, tos rotājot ar metāla riņķīšiem. Pēc izsmeļoša Madaras Briedes stāstījuma par dažādām kreklu piegrieztnēm šobrīd uzsākta arheoloģiskā krekla darināšana, iemēģinot dažādas krekla vīļu sašūšanas tehnikas. Nākamās nodarbības plānotas 22. februārī plkst. 10.00 “Virsdrēbju šūšanas meistarklase” (Madaras Briedes vadībā) un 7.-8. martā “Arheoloģisko apavu darināšanas meistarklase” (Agritas Krieviņas-Siliņas vadībā). Nodarbības notiek Rīgas ielā 175, Ikšķilē, Ikšķiles Brīvajā skolā. Aktuālā informācija par nodarbībām www.brivaskola.lv un Ikšķiles Brīvās skolas Facebook lapā. Pieteikšanās: zanda@brivaskola.lv.

http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *