Latvijas dzimšanas dienas svinības skolā

Latvijas dzimšanas dienas svinības mūsu skolā sākās ar īpašu rīta sveicienu – pirmsskolas bērni mājās, kopā ar vecākiem, bija izveidojuši burciņu svečturīšus Latvijai, skolotājas salika aizdegtās svecītes skolas pagalmā, izveidojot no tām mūsu valsts kontūru.

Latvijas svētki Ikšķiles Brīvajā skolā turpinājās ar svinīgu rīta apli pagalmā, skolas saime dziedāja Latvijas himnu. Skolotāja Ieva Krūmiņa sveica visus svētkos un pauda prieku par to, ka mēs visi varam būt kopā – brīvi, šeit – Ikšķiles Brīvajā skolā.

Arī mazie pirmsskolas bērni nodziedāja himnu un, padodot cits citam rokās Latvijas karodziņu, teica savu novēlējumu Latvijai.

Pēc svinīgā pasākuma sekoja mācību stundas, bet pusdienas laikā skolas 4. saimes skolēni devās uz ēdamtelpu, kur kopā ar vizuālās mākslas skolotāju Zani klāja un dekorēja svētku galdus. Pusdienās tika aizdegtas galda sveces un skola pieplūda ar kadiķu smaržu.

Pēc pusdienām skolas saime sagaidīja svētku viesus – grupu “Vilkači”. Grupas dalībnieki bija ģērbušies senajos latviesu tautas tērpos, kurus bērni ar interesi aplūkoja. Bērni tika iepazīstināti ar seno latviesu ieročiem – vairogu, zobenu, dunci, kara cirvi un kara apģērbu – bruņu cepuri un bruņu kreklu. “Vilkaču” puiši bija sagatavojuši muzikālu pārsteigumu. Arī mūsu skolas 2. saimes skolēni uzstājās ar savu muzikālo priekšnesumu, kuru izpildīja kopā ar “Vilkaču” puišiem.

Visas dienas garumā skolas pagalmā notika arī svētku tirdziņš, kurā varēja iegādāties bērnu sarūpētās gan ēdamas, gan praktiskas lietas – piparkūkas, kūciņas, cepumus, maizītes, saldumus, skābētus kāpostus, apsveikumu kartītes, sveces un daudzas citas interesantas lietas.

Launagā visi svētku dalībnieki varēja mieloties ar pavāres Lienes ceptajām Latvijas dzimšanas dienas tortēm.

Paldies visiem par piedalīšanos, jo sevišķi vēlamies atzīmēt skolas brīvprātīgo puisi- Antonu. Antons visas dienas garumā čakli rosijās pie ugunskura. Kā jau stāstījām šajā dienā bija tirdziņš un koncerts, kurus iekārtot arī palīdzēja Antons.

Paldies visiem skolotājiem un skolas darbiniekiem.

Vēl tikai viens mēnesis līdz mācību semestra noslēgumam. Nu visiem čakli jāpastrādā, lai priecīgi varam sagaidīt Ziemas saulgriežus! 

#BrīvāSkola #LaimīgiBrniMacāsLabāk