Velkam bluķi- laižam Ziemassvētkus skolā

Ziemas saulgriežos, kad visdziļākajai tumsai seko jauns gaismas pieaugšanas periods, latvieši svin Ziemassvētkus. Latviešu gadskārtā Ziemassvētki ieņem ievērojamu vietu, un svinības ilgst četras dienas.Ikšķiles Brīvajā skolā saulgriežu gaidīšana sākas jau no Mārtiņiem.

Šis rīts skolas pagalmā sākās ar vienu no senākajām Ziemassvētku tradīcijāmbluķa vilkšanu apkārt skolai. Bluķa vilkšana, šķiet, ir pati skaistākā un viena no senākajām Ziemassvētku rituālajām norisēm. Vecu ļaužu liecībās bluķa vilkšana saprotama kā aizgājušā gada grūtumu un nedienu sakopošana.

Kopā ar mūzikas skolotāju Dārtu, pirmsskolas saimju bērni ar skolotājām skandējot Ziemassvētku dziesmas ar piedziedājumu “kaladū”, bluķi ar virvēm vilka apkārt skolas teritorijai 3 reizes, tādejādi savācot visas likstas un nelaimes.

Pēc bluķa vilkšanas, kopā ar skolotājām  bērni devās jautrās rotaļās.

Skaties bildes galērijā.

#BrīvāSkola #LaimīgiBerniMācasLabāk #Ziemassvetki

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *