Glītrakstīšana kā līdzeklis rokraksta uzlabošanai un stresa mazināšanai

Daudzi no jums atceras savus skolas laikus, kad sākuma klasēs, lai uzlabotu rokrakstu, mācīja glītrakstīšanu.Kādu laiku šo priekšmetu skolās atsevišķi nemācīja, bet tagad daudzās skolās šis priekšmets ir atkal iekļauts stundu sarakstā.

Ikšķiles Brīvajā skolā glītrakstīšanu  un kaligrāfiju pasniedz Madara Medne.

Madara stāsta – “Glītrakstīšana ir lēnrakstīšana, lai veidotos glīts rokraksts, jāraksta ir lenām.”

Skolēns šādā veidā nomierinās un līdz  ar to kļūst veselāks, turklāt arī organizētāks. Šī nodarbe pieprasa kārtību, precizitāti, pamatīgu koncentrēšanos, tādēļ varētu teikt, ka glītrakstīšana ne tikai uzlabo rokrakstu, bet tas savā ziņā ir arī meditatīvs  process.

“Rokraksts ļoti labi parāda cilvēka raksturu. Neglīts rokraksts, nekārtīgs rakstu darbs parāda cilvēka attieksmi pret to, kuram tas jālasa, tāpēc ir svarīgi turpināt šo priekšmetu pasniegt skolās, “ iesaka skolotāja Madara.

Madaras ieteikums- datorpaaudzei noteikti katru dienu vajadzētu atrast laiku, lai rakstītu ar roku uz papīra. Dari to lēnam ,skaisti, sajūti katra burta graciozitāti.

#BrīvāSkola #LaimīgiBērniMācāsLabāk