OGRES NOVADS SADARBOSIES AR IKŠĶILES BRĪVO SKOLU

Šodien, 5. novembrī, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis tikās ar Ikšķiles Brīvās skolas vadītāju Kristīni Libertu, lai pārrunātu sadarbības iespējas.

Ikšķiles Brīvā skola atrodas tieši pa vidu starp Ogri un Ikšķili, ēkā, kur vēsturiski atradās Elkšņu skola. Kopumā skolā mācās 107 bērni, no tiem no Ogres novada 20 pirmsskolas vecuma bērni un 9 skolas vecuma bērni.

E.Helmanis atzinīgi novērtēja skolas sniegto ieguldījumu bērnu izglītošanā un uzsvēra: “Mums jāmeklē kopīgais, ne atšķirīgais. Vietējo politisko peripētiju dēļ nedrīkst ciest mūsu bērni un pakalpojums, kas tiek bērniem piedāvāts. Iedzīvotājiem būtu jāsaņem piemērotākais pakalpojums, neatkarīgi no novadu robežām. Mums visiem ir stiprās un vājās puses, skola piedāvā alternatīvu izglītības ceļu, ļaujot bērniem attīstīt savus talantus un stiprās puses. Ogres novada pašvaldība izskatīs sadarbības iespējas ar Ikšķiles Brīvo skolu, lai samazinātu vecāku līdzmaksājumus, kas ļautu vecākiem izvēlēties bērniem piemērotāko skolu, jo dalības maksa nedrīkst būt šķērslis bērnu attīstības iespējām. Stiprinot skolu, bērni iegūs labāku izglītību.”

Arī K.Liberta piekrita, ka tiešām ir svarīgi meklēt kopīgo un sadarboties, jo tikai kopā var paveikt vairāk: “Ikšķiles Brīvā skola novietota pa vidu Ogrei un Ikšķilei. Mēs esam kā tilts. Ģeogrāfiskais novietojums ir viens no praktiskiem iemesliem, kas ļautu mums veiksmīgi sadarboties. Arī novadu iestādes var veiksmīgi sadarboties, jo visi atrodamies pavisam netālu. Pieredzes apmaiņas braucienā kopā ar viesiem no Īslandes viesojāmies Ogresgala pamatskolā, savukārt pavisam nesen ar priekšnesumiem iepriecinājām Ogres pansionāta iemītniekus.” Skolas vadītāja atzina, ka skola pastāv jau 10 gadus un tās kolektīvs alternatīvajā izglītībā kļuvis par vērā ņemamiem speciālistiem, kuru viedoklis tiek izzināts, dibināta arī Alernatīvo skolu asociācija.

OGRES NOVADS SADARBOSIES AR IKŠĶILES BRĪVO SKOLU

Šodien, 5. novembrī, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis tikās ar Ikšķiles Brīvās skolas vadītāju Kristīni Libertu, lai pārrunātu sadarbības iespējas.

Ikšķiles Brīvā skola atrodas tieši pa vidu starp Ogri un Ikšķili, ēkā, kur vēsturiski atradās Elkšņu skola. Kopumā skolā mācās 107 bērni, no tiem no Ogres novada 20 pirmsskolas vecuma bērni un 9 skolas vecuma bērni.

E.Helmanis atzinīgi novērtēja skolas sniegto ieguldījumu bērnu izglītošanā un uzsvēra: “Mums jāmeklē kopīgais, ne atšķirīgais. Vietējo politisko peripētiju dēļ nedrīkst ciest mūsu bērni un pakalpojums, kas tiek bērniem piedāvāts. Iedzīvotājiem būtu jāsaņem piemērotākais pakalpojums, neatkarīgi no novadu robežām. Mums visiem ir stiprās un vājās puses, skola piedāvā alternatīvu izglītības ceļu, ļaujot bērniem attīstīt savus talantus un stiprās puses. Ogres novada pašvaldība izskatīs sadarbības iespējas ar Ikšķiles Brīvo skolu, lai samazinātu vecāku līdzmaksājumus, kas ļautu vecākiem izvēlēties bērniem piemērotāko skolu, jo dalības maksa nedrīkst būt šķērslis bērnu attīstības iespējām. Stiprinot skolu, bērni iegūs labāku izglītību.”

Arī K.Liberta piekrita, ka tiešām ir svarīgi meklēt kopīgo un sadarboties, jo tikai kopā var paveikt vairāk: “Ikšķiles Brīvā skola novietota pa vidu Ogrei un Ikšķilei. Mēs esam kā tilts. Ģeogrāfiskais novietojums ir viens no praktiskiem iemesliem, kas ļautu mums veiksmīgi sadarboties. Arī novadu iestādes var veiksmīgi sadarboties, jo visi atrodamies pavisam netālu. Pieredzes apmaiņas braucienā kopā ar viesiem no Īslandes viesojāmies Ogresgala pamatskolā, savukārt pavisam nesen ar priekšnesumiem iepriecinājām Ogres pansionāta iemītniekus.” Skolas vadītāja atzina, ka skola pastāv jau 10 gadus un tās kolektīvs alternatīvajā izglītībā kļuvis par vērā ņemamiem speciālistiem, kuru viedoklis tiek izzināts, dibināta arī Alernatīvo skolu asociācija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *