Konference “Liec pārtikas grozā vietējo”

Šī gada 27. septembrī Ikšķiles Brīvā skola piedalījās Latvijas Novada garša rīkotajā konferencē “LIEC pārtikas grozā VIETĒJO!” par sabalansētu uzturu no vietējiem produktiem skolā. Stāstījām par savu pieredzi, kā mums izdodas ēdināt bērnus ar vietējiem, bioloģiskiem un sezonāliem produktiem. Dalījāmies ar skolas ēdināšanas principiem – galvenokārt vietēji, bioloģiski un sezonāli produkti, veselīga, sezonāli pielāgojama veģetāra ēdienkarte, bioloģiski sertificēts skolas dārzs.

Bija prieks dzirdēt citu ekspertu viedokļus, ka bioloģisks un vietējs produkts ne tikai atbalsta vietējos zemniekus un ražotājus, bet ir arī veselīgāks un videi draudzīgāks, tādējādi iedrošinot izglītības iestādes izvēlēties vietējos bioloģiskos produktus.

Vairākkārt izskanēja arī viedokļi, ka nodrošināt ēdienkartē vietējas un bioloģiskas izcelsmes produktus bērniem izglītības iestādēs, ievērojot ierobežoto ēdināšanas budžetu, ir daudz vieglāk izdarāms, ja tiek paredzētas arī veģetāras dienas. Veselīga veģetāra ēdienkarte noteikti ir viens no priekšnosacījumiem, lai mūsu skolā nodrošinātu ~90% vietēju un bioloģisku produktu ēdināšanu, pārlieku nesadārdzinot ēdināšanas izmaksas.

#konference #novadagarsa #liecpartikasgrozavietejo

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *