Skolai Elkšņos – 150 gadu!

Šogad Ikšķiles Brīvā skola svin savu piekto septembri, no kuriem pēdējos trīs gadus ar Ikšķiles pašvaldības atbalstu esam mājīgi iekārtojušies un apdzīvojam skaisto, vēsturisko Elkšņu skolas ēku un pagalmu.


Mācību gadu kā allaž sākam ar Garo danci. Dejo visi – vecāki, skolēni, skolotāji, radi  un draugi!

Tieši 1864.gadā – pirms 150 gadiem – toreizējā Elkšņu krogā vietējā pagasta vadība nolēma iekārtot jeb, kā toreiz teica – ” ieriktēt” skolu. Esam priecīgi, ka skolas gars un noskaņa šajā vietā nav nekas jauns un nebijis, bet labi aizmirsts senais.

2014./2015. mācību gadā Ikšķiles Brīvajā skolā kopumā mācīsies 50 audzēkņi vecumā no 5 līdz 10 gadiem, kuri strādās trijās saimēs – pirmsskolas un divās skolnieku saimēs. Jau no pirmās jaunā mācību gada nedēļas Ikšķiles Brīvā skola piedāvā visiem novada audzēkņiem daudzveidīgu ārpusklases nodarbību klāstu. Katrs var atrast kaut ko savām interesēm un vēlmēm atbilstošu!

Loģikas un matemātikas prasmju veicināšanai skolā piedāvājam dambretes un praktiskās matemātikas (Ūdensglāžu metode) pulciņus. Savukārt radošo nodarbību klāstā ir gan animācijas, gan aušanas, keramikas un mākslas radošās darbnīcas. Šogad turpināsim jogas nodarbības bērniem, bet jaunums būs mūsdienu dejas improvizācijas pulciņš, kā arī svešvalodu (franču, angļu, spāņu) pulciņš.

Mūsu skolas īpašais piedāvājums ir mūzikas nodarbības – individuāli var apgūt dažādu tradicionālo mūzikas instrumentu spēli – kokli, stabuli, vijoli, bungas un arī ģitāru.

Pieteikties un interesēties par jebkuru no pulciņiem aicinām, rakstot uz e-pastu: info@brivaskola.lv!

2014.gadā aprit arī 20 gadi kopš izveidota biedrība “Tautskola 99 Baltie zirgi”.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *