Kas ir laiks?

Atceries, nesen stāstījām par to, kā Ikšķiles Brīvās skolas Dzintara Kumeliņiem noritēja Upes diena? Vai zini, ko vēl viņi šonedēļ darīja? Dzintara saimes bērni mācījās par laiku, dienas ritmu un pulksteni.

Kas ir laiks? Kāds ir laiks? Cik ir laiks? Kad ir īstais laiks? Vai laiku var izskaitīt? Cik īsa sekunde? Cik gara stunda? Cik sekundes ir minūtē? Kā pulkstenis iet? Tik daudz un vēl vairāk jautājumu, uz kuriem kopā ar skolotāju Līgu tika meklētas atbildes.

Dzintariņu saimes bērni nesa uz skolu pulksteņus – modinātājpulksteņus, smilšu pulksteņus, pulksteņus ar baterijām, uzgriežamos pulksteņus, kabatas pulksteņus ar ķēdi, pulksteņus ar romiešu cipariem un pat kādu senlaicīgu sienas pulksteni ar pendeli – sanāca lieliska izstāde, kas kalpoja par iedvesmu radošajam darbam.

Katrs bērns zīmēja savu pulksteni ar eļļas pasteļkrītiņiem un krāsoja ar akvareļkrāsām, klausoties mūziku, kura skanēja tikpat ritmiski kā pulkstenis un plūda tik vijīgi kā laiks.

Mācījāmies par dienas ritmu un katrai mūsu aktivitātei pievienojām klāt pulksteni ar laiku, cikos, kas notiek.

Kāds bērns improvizēja ceturtdienas vakara aplī uz vietas sacerot dzejoli par pulksteņiem.

Koki aug uz debesīm,
Pulksteņi griežas uz debesīm,
Cilvēki staigā ar galvu uz leju…

/autors Kurts, 4 gadi/