Kursi skolotājiem par vides izglītību

Aicinām skolotājus piedalīties profesionālās kompetences pilnveides kursos “Vides izglītības darba realizēšana izglītības iestādē, izmantojot Ekoskolu tēmas un vides pārvaldības elementus”, lai labāk izprastu, kā integrēt vides izglītības jautājumus mācību saturā un gūtu jaunas iemaņas ar vides tematiku saistītu tēmu integrēšanai ikdienas mācību procesā!
Kursu rezultātā skolotāji saskatīs iespējas integrēt vides izglītības jautājumus savā mācību priekšmetā, viņiem būs tam nepieciešamās zināšanas un rīki.

Kursu programmu veido 2 secīgas nodarbības, katra 4 akadēmisko stundu apjomā. Par programmas noklausīšanos pedagogi saņems apliecību par profesionālās kompetences pilnveides kursu apmeklējumu (8 stundas).

PIRMĀ DAĻA (4 akadēmiskās stundas):
Trešdiena, 17. aprīlis, 13.00 – 16.00 Ikšķiles Brīvajā skolā
Nodarbību vadīs Arita Krēsliņa, Vides zinātņu maģistre, programmas “Iespējamā misija” dalībniece

Ievads.
Ekoskolu loma un 7 darbības soļi.
Ekoskolu gada tēmas
* Īss katras tēmas raksturojums
* Tēmas integrēšana mācību saturā
* Labās prakses piemēri
* Pieredzes un ideju apmaiņa

OTRĀ DAĻA (4 akadēmiskās stundas):
Trešdiena, 24. aprīlis, 13.00 – 16.00 Ikšķiles Brīvajā skolā
Nodarbību vadīs Imants Kukuļs, Ģeogrāfijas zinātņu doktors, skolotājs, programmas “Iespējamā misija” absolvents

* Vides izglītība un mācību jomu starpdisciplinaritāte jaunā pamatskolas standarta kontekstā;
* Esošo vides jautājumu integrācijas piemēru analīze.
* Vienas Ekoskolu tēmas detalizēta plānošana integrēšanai skolas mācību programmā

Pieteikšanās:
sanita@brivaskola.lv

Kursi notiek projekta “Nē plastmasas un drēbju kalniem” ar Eiropas Komisijas, Globālās izglītības tīkla Eiropā atbalstu, dalībniekiem nav jāmaksā par piedalīšanos kursos.