Bio veikala atklāšana

Skaistā septembra nogalē Ikšķiles iedzīvotāji tika aicināti uz Bio pārtikas ražotāju un amatnieku izplatīšanas centra atklāšanas svētkiem, kas atrodas Ikšķiles Brīvās skolas pagalma atjaunotajā ēkā. Centrs tapis, pateicoties Lauku atbalsta dienesta piešķirtajam līdzfinansējumam projektam “Vietējo BIO pārtikas ražotāju un  amatnieku produkcijas izplatīšanas centra izveide” (projekta numurs 16-04-AL02-A019.2103-000001).

Pasākumu apmeklēja kupls skaits Ikšķiles mazu un lielu ciemiņu.  Pasākuma dalībnieku vēderi tika palutināti ar gardām vēlajām brokastīm, savukārt omulīgu atmosfēru radīja klātienē izpildīta klaviermūzika! Atklāšanas svētkos interesenti tika iepazīstināti ar Bio pārtikas maiņas punkta darbības principu,- iespēju iegādāties bio pārtikas ražotāju un amatnieku produkciju vienkopus, uzsvaru liekot uz tuvējā apkārtnē audzētiem un radītiem produktiem, lai samazinātu vides piesārņojumu, kas rodas saistībā ar produkcijas piegādi.

Izplatīšanas centra plaukti pamazām pildās ar dažādiem bioloģiski audzētiem un ražotiem labumiem, lai ikvienam būtu iespējams tajā atrast ikdienai un svētku galdam noderīgus un gardus produktus. Veikalā būs iegādājama arī produkcija, kas gatavota Ikšķiles Brīvās skolas telpās, kas labiekārtotas, pateicoties Lauku atbalsta dienas projektam “Ekoloģiskās mācību virtuves labiekārtošana” (17-04-AL02-A019.2102-000010) un veiksmīgi darbojas kopš 2014.gada.

Projekti “Vietējo BIO pārtikas ražotāju un amatnieku produkcijas izplatīšanas centra izveide” un “Ekoloģiskās mācību virtuves labiekārtošana” īstenots Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 ietvaros. Līdzfinansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai apakšpasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”. Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

image, 452x71px, 28.81 KB