Skolā atzīmē Starptautisko “Paldies”dienu

Pagājušajā nedēļā mūsu skolā tika atzīmēta Starptautiskā “Paldies” diena. Skolotāji stundu laikā pārrunāja ar skolēniem to, cik svarīgi ik dienas izrādīt pateicību. Mazais vārdiņš “paldies” spēj sasildīt un iepriecināt. Patiesam “paldies” piemīt tāds spēks un enerģija! Ne velti ir uzskats, ka šis vārds cēlies no salikuma “palīdzi, Dievs!”. Tātad, sakot paldies, mēs otram ne tikai pateicamies, bet arī novēlam, lai viņu sargā augstāki spēki.

Ceturtdien skolas 4. saimes audzinātāja Liene Strautiņa saviem saimes bērniem izdalīja lapiņas ar burtiem, no kuriem bija jāsaliek vārdi. Vienai komandai bija burti –

I, A, S, L, D, P, E, bet otra komanda mēģināja izveidot vārdu no burtiem

U, Z ,L, D, Ū.

Kas sanāk Tev? Protams, tie ir maģiskie vārdi “paldies” un “lūdzu”. Skolotāja Liene aicināja audzēkņus biežāk ikdienā pateikties par ikdienišķām lietām, piemēram – saviem vecākiem par to, ka viņi atved uz skolu; veikala pārdevējai par to, ka viņa ir apkalpojusi; sētniekam par to, ka viņš ir noslaucījis ielu pie Tavas mājas; kaimiņam par to, ka viņš ir atvēris Tev ārdurvis…

Arī Tu varētu sev ieviest “Paldies” lādīti, kurā katru dienu ieliec lapiņu ar savu paldies kādam. Lai katra diena ir “Paldies” diena!

Paldies, ka esi ar mums!

#BrīvāSkola#LaimīgiBērniMācāsLabāk