Skolā ir jāmāca praktiskas lietas

Īsi pirms rudens brīvdienām, 4. saimes audzēkņi, koka darbu stundā veidoja dažādus koka priekšmetus. Koka darbus Ikšķiles Brīvajā skolā pasniedz mājturības un tehnoloģiju skolotājs Andrejs Tabaks.

Procesa laikā tiek apgūti koka sagatavošanas darbi, koka mērīšana ar lineālu, zīmēšana, tālāk notiek darbs ar zāģi, urbšana, detaļu noslīpēšana un salikšana kopā.

Skolas audzēkņi koka darbu stundās veido gan praktiskus priekšmetus skolai, piemēram – kastītes, gan mākslinieciskas lietas – dizaina traukus, koka vārpstiņas. Lielāko saimju audzēkņi no pagatavotajiem priekšmetiem veido koka darbu izstādes.

Šajā reizē puiši un meitenes gatavoja koka kastītes skolas vajadzībām un bija ļoti gandarīti par paveikto!

Skolotāja Andreja ieteikums -skolā ir jāmāca dzīvei praktiskas un derīgas lietas, nevis tikai teorētiskas, par kurām bērniem bieži nav skaidrs, kur tās izmantot.

#BrīvāSkola #LaimīgiBērniMācāsLabāk