Apstāties uz brīdi un sajust

Ikšķiles Brīvajā skolā jau vairākus gadus notiek klusuma nodarbības. Šajā reizē mēs bijām ciemos pie Zeltītajiem kumeliņiem un skolotājas Ineses.

Klusuma nodarbība sākās ar ieelpas un izelpas vingrinājumiem, kuru laikā bērni centās sajust savu elpu. Daži to sajuta kaklā, daži vēderā, daži sirsniņā, daži – visur.

Klusuma nodarbībā bērni virtuāli devās uz okeānu, sajūtot savās rokās smiltis, klausoties, kā tās birst, sajūtot gliemežvākus, klausoties tos pie auss, kā tie šalc, sajūtot to, vai tie ir auksti, silti, gludi vai grumbuļaini.

Būtiskākais šajos uzdevumos bija arī tas, ka viņi kopīgi veidoja šo okeāna zīmējumu no smiltīm un gliemežvākiem, katram bija pacietīgi jāgaida sava kārta.

Skolotājas Ineses ieteikums mums visiem – apstāties uz brīdi, paklusēt, pievērst uzmanību savām izjūtām, domām, ķermenim, mums pašiem.

#BrīvāSkola #LaimīgiBērniMācāsLabāk