Kas ir šokolādes matemātika?

Vai matemātikas stundās drīkst ēst šokolādi? Noteikti, pie mums, Ikšķiles Brīvajā skolā, to var. Gada nogalē skolas trešās un piektās saimes audzēkņiem kopā ar skolotāju Inesi Krūmiņu notika stunda “Šokolādes matemātika”. Parasti, skolā mācoties, tiek nodarbinātas redze un dzirde, bet daudz interesantāk apgūt mācības, izmantojot arī taktilo maņu.

“Izmantojot taktilo uztveri mācību procesā, ir daudz vieglāk apgūt tādu nopietnu mācību  priekšmetu kā matemātika, jo tiek nodarbinātas arī citas maņas,” stāsta matemātikas skolotāja Inese.

Uz šo matemātikas stundu skolēni ieradās ar matemātikas kladēm, rakstāmajiem piederumiem, lineāliem…un šokolādēm.

“Mēs apguvām pamatjēdzienus par daļām, strādājot ar pirkstiem un šokolādi, tādā veidā mācoties daļas pierakstīt, salīdzināt un vienkāršot. Stundas beigās skolēni varēja mainīties ar šokolādes gabaliņiem un, protams, tos apēst,” smaidot saka skolotāja.

Garlaicīgi mācīties matemātiku? Ņem talkā šokolādi! 

#BrīvāSkola #LaimīgiBērniMācasLabāk #Ekoskolas