Ikšķiles Brīvā Skolā svin Lielo dienu

Ikšķiles Brīvajā skolā sagaidīta un nosvinēta Lielā diena.

Mūsu skolas ļaudis saulgriežus atzīmē pēc senā Saules kalendāra 20., 21. un 22. martā. Senatnē gandrīz visām tautām gads sākās pavasarī, pavasara saulgriežos. Pavasara saulgriežus sauc arī par vienādībām, kad tumsa un gaisma ir līdzsvarā. Dienas kļūst garākas par nakti. Gaisma un Saule ir dzīvības simbols šajā izpaustajā pasaulē. Mostas gan daba, gan cilvēki. Nosaukums “Lielā diena” uzsver šā laika nozīmīgumu. Šis laiks mūsu senčiem ir bijis maģisku darbību laiks. Par to stāsta dažādas tradīcijas, kuras saglabājušās līdz mūsdienām.

Pirmssvētku nedēļā pirmsskolas saimju audzēkņi ar skolotājām veica sagatavošanas darbiņus – rotāja saimes istabas, plūca pūpolus un krāsoja olas. Otrdienas rīts mūs visus priecēja ar saules stariem un putnu dziesmām skolas pagalmā. Svētki sākās ar sadziedāšanos, rotaļām un pūpolu pērienu.

Tam sekoja šautru taisīšanas darbnīca. Kas ir Lielās dienas šautras? Šautras ir ar dzijām izrotātas kārklu klūdziņas, kuras ir vajadzīgas putnu dzīšanai, raibie dzīpari noder arī šūpoļu rotāšanai. Ar izrotātajām šautrām bērni un skolotājas devās uz mūsu skolas bērnu iemīļoto pastaigu vietu, kuru pazīstam ar nosaukumu “Pie zaķa”(skaties mūsu foto galēriju un tu sapratīsi, kas tas ir par zaķi). Saucot ‘’Tiš mežā, prom mežā, no mājām ārā!’’, bērni meta bultas, tā aizdzenot prom ļauno un dodot vietu labajam, vajadzīgajam.

Tam sekoja olu kaujas un olu ripināšana. Iegūtās trofejas,protams, tika apēstas gardu muti.

Kas ir populārākā tradīcija Lielajā dienā – noteikti, šūpošanās. Arī mūsu skolas šūpoles tika rotātas ar dzīpariem un pūpoliem un visi kārtīgi izšūpojās.

Paldies visiem par jauko pasākumu.
Lai visiem priecīgs Lielās dienas laiks.

#BrīvāSkola #LielāDiena

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *